Dizel egzoz sıvısı ‘Belblue’ akaryakıt istasyonlarında!

BelPlas tarafından çevre kirliliğini önlemek ve egzoz emisyonunu azaltmak amacıyla üretilen dizel egzoz sıvısı ‘Belblue’ Başkentteki akaryakıt istasyonlarında satışa sunuldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BelPlas tarafından üretilen ve geçtiğimiz günlerde Devlet Malzeme Ofisi’nin  ürün kataloğuna giren  dizel egzoz sıvısı Belblue”  akaryakıt istasyonlarında satışa sunuldu.

Egzoz sıvısı, doğaya zararlı olan ve dizel araçlardan atmosfere yayılan azot gazı salınımını düşürüyor.

Belblue, akaryakıt istasyonlarında bulunan marketlerde doldurma aparatıyla birlikte ambalajlı olarak ya da otomasyon sistemiyle pompayla satışa sunuluyor.

“Ucuz, kaliteli ve verimli bir ürün”

Ankara’da ‘Belblue’nun satış ağını genişletmek istediklerini belirten BelPlas AŞ Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mustafa Hazman, birçok akaryakıt istasyonuyla da görüşmelerinin devam ettiğini kaydetti. Hazman, “Gübre çeşitlerimizde, yol boyası çeşitlerimizde, buz çözücü solüsyon BelÇöz’de ve diğer tüm ürünlerimizde olduğu gibi önce Büyükşehrimizin ihtiyaçlarını karşılıyor, tasarruf sağlıyor sonra da ürünlerimizi ulusal ve uluslararası pazarlara açıyoruz. Bu üründe de önce 1,5 milyon litreyle Büyükşehir Belediyesinin ihtiyacını karşıladık, sonrasında ürünü ulusal pazara açtık. İnternet üzerinden pazarladığımız ürünü, şimdi sıcak satış yöntemiyle, servis şoförü esnafımıza, tır ile kamyon şoförlerimize, çiftçimize ve tüm vatandaşlarımıza ulaştırmaya başladık. Çevre sağlığı açısından Avrupa standartlarında kullanılması mecburi olan ürünümüz ucuz, kaliteli ve verimli bir ürün” diye konuştu.

Tasarrufta sağlanıyor

Piyasa koşullarında temin etmek yerine kendi ürettiği dizel egzoz sıvısını; belediye araçları, otobüsler, hafriyat kamyonları ve iş makinelerinde kullanan ABB büyük tasarruf da ediyor.

Kudret Uğurlu Eminsoy

Kudret Uğurlu Eminsoy

Emekli Binbaşı İlahiyatçı Öğretmen Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir