Sarman Kediler Hakkında İlginç Bilgiler

Kediler muhteşem canlılar ve kedilere bayılmamızın en önemli sebeplerinden biri de estetik görünüşleri. Bu görünüşün en önemli parçalarından biriyse tabi ki bu müstesna canlıların kürkleri. Evet, biz kedi delileri için bir kedinin tüylerinin rengi hiç fark etmez hepsini severiz. Ancak kedileri yakından tanıyanlar bir sarman kedi fenomeni olduğunu gayet iyi bilirler. Sarman kediler dünyadaki en yaygın kediler arasında yer alır ve bu güzel kediler insanların kalbini fethetmekte inanın hiç zorlanmazlar. Eğer bugüne dek bir sarman kediye aşık olmadıysanız bunun nedeni hiç bir sarmanla karşılaşmamanız ya da yakınlaşmamış olmanızdır, çünkü bir sarmanı tanıyıp da sevmemek mümkün değildir! İşte dünyanın en sevilesi, öpülesi canlılarından biri olan sarman kediler hakkında ilginç gerçekler.

1. Sarman bir ırk değildir

Sarman kedi cinsi midir diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim; sarman bir kedi cinsi ya da ırkını değil tüy rengini tanımlamakta kullanılan bir sözcüktür. Sokaklarda gördüğünüz sarman kedilerin hemen hepsinin ırkı tekirdir. Evet, yanlış okumadınız, sarman kedilerin çoğu tekir melez ırkının sarı renkli olanlarıdır. Bu arada tekir kedi ile birlikte yaşamanız için 10 harika neden yazımızı okumadıysanız bizce bir göz atmanızda fayda var. Ayrıca dünyanın farklı yerlerine ait çok sayıda kedi ırkında da sarman kürk rengi görülebildiğini eklemeden geçmeyelim.

2. Sarman kedilerin çoğu erkektir

Yapılan araştırmalara göre sarman kedilerin çoğu erkek! Her 20 dişi sarmana karşılık tam 80 erkek sarman kedi bulunuyor! Yani eğer dişi bir sarman kankanız varsa bilin ki nadide bir çiçekle birlikte yaşıyorsunuz. Gerçi her kedi nadidedir orası ayrı.

3. Sarman kedilerin çilleri olabilir

Sarman kediler kızıl saçlı ve beyaz tenli insanlarla benzerlik gösterirler ve sarman kedilerde de çiller çıkabilir. Yüzlerinde, burunlarında siyah renkli ufacık çilleri olan sarmanların sayısı azımsanamayacak kadar çoktur.

4.  Sarmanlar en sevecen kedilerdir

Her kedinin karakteri farklıdır ve kedilerin karakterleri ile tüy renklerinin arasında bağlantı olduğunu söyleyemeyiz, ancak işte sarman kedi fenomeni en çok da burada ortaya çıkar, çünkü sarman kedilerin hemen hepsi çok sevecendir. Hatta sarman kediler için sırnaşık bile diyebiliriz, çünkü bu kediler mıç mıç aşk yaşamaya, kendilerini sevdirmeye kelimenin tam manası ile bayılırlar! Ben hayatımda hiç ters karakterli bir sarman görmedim, gören var mı?.

5. Sarman kedilerin çoğu tembeldir

Dünyanın en ünlü, en obur ve en tembel kedi kahramanlarından biri olan Garfield’in sarman olmasının tesadüf olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz! Garfield’in kedileri çok iyi tanıyan biri tarafından yaratıldığına hiç şüphe yok zira sarman kedilerin en tipik özelliklerinden biri tembel olmalarıdır. Çoğu sarman kedi hem tembeldir hem de boğazına oldukça düşkündür, aynı Garfield gibi.

KAYNAK: http://ukalahayvan.com/

Kudret Uğurlu Eminsoy

Kudret Uğurlu Eminsoy

Emekli Binbaşı İlahiyatçı Öğretmen Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir