Yazıklar Olsun! Gençlik Nereye Gidiyor? Antalya’da Bir Lise Öğrencisi Kuran-ı Kerim’i Tekmeledi

Yazıklar olsun! Tekme atan gence, Kuran-ı Kerim’i ona vurması için fırlatana, o videoyu çekene, bu olaya gülenlere, o lisenin tüm öğretmenlerine, o okulun tüm yöneticilerine, o gençlerin ailelerine yazıklar olsun!

Yazıklar olsun! Eğitim sistemine, bu sistemi savunanlara, Bakanlara, bakmayanlara, müdürlere, yardımcılarına, bakar körlere yazıklar olsun!

Yazıklar olsun! Bu millete sınırsız özgürlük diyerek terbiyesizlik öğretenlere, çalışmadan bedava kazanabileceği düşüncesini gençlere verenlere, ahlaksızlığı özgürlük sananlara yazıklar olsun!

Evet, yanlış okumadınız ve yanlış görmediniz. Antalya Serik’te Atatürk Anadolu Lisesinde kahrolurcasına izlediğimiz Kuran tekmeleme olayı gerçekleşti. Bunu da gördük. Kuranı yırtanlar, yakanlar, kurşunlayanlardan sonra şimdi de top gibi tekmeleyenler sahneye çıkartıldı. Olaydan sonra savcılık devreye girmiş, müfettiş gönderilmiş vs vs vs. Ne kadar vahimdir ki artık kendi topraklarımızda saldırılar olmaktadır. Bu cesareti nereden almaktalar? Bu sorunun cevabı çok basit. Sadece iki kelime, düşünce özgürlüğü!?

Düşünceniz batsın! Yettiniz artık. İğrenç, pis düşüncelerin özgürlüğü olur mu? Ahlaksızlığın özgürlüğü olur mu?

Ey devlet! Artık şirin görünmeyi bırak! Devletin şirinliği olmaz. Devletin adaleti olur. Adalet de hak edene hakkını vermektir. İnsan hakları diyerek hırsızı korursan malı çalınan insanın hakkı ne olur? Katili insan yerine koyarsan, öldürülen insan değil mi? Ahlaksızı kayırırsan, ahlaklı olanın suçu nedir? Kuranı tekmeleyeni affedersen, Kuranı öpüp alnına koyan gençlerin hakkını çiğnemiş olmaz mısın?

Ey Devlet! Unutmayasın, zalime merhamet, mazluma ihanettir.

Kudret Uğurlu Eminsoy

Kudret Uğurlu Eminsoy

Emekli Binbaşı İlahiyatçı Öğretmen Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir