Memur ve Emeklilere Müjde! 3600 Ek Gösterge Çıktı

3600 EK GÖSTERGE ÇIKTI MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Haziran Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada 3600 ek göstergenin yıl başına yetişeceğini bildirdi.

3600 EK GÖSTERGE KİMLERİ KAPSIYOR?

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalara göre 3600 ek göstergenin başta polis, öğretmen, hemşire ve din görevlileri ve olmak üzere 4 meslek grubu için başlatılmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi. “3600 Ek göstergenin daha önce söz verdiğimiz 4 meslek grubunu değil 5 milyonu aşkın memurumuzun ve emeklilerin tamamını ilgilendiren bir formülle bu meseleyi çözdüğümüzün müjdesini paylaşmak istiyorum” açıklamasında bulundu. Son açıklamasında da tüm kamu görevlilerinin 3600 ek göstergeden faydalanacağını belirtti.

Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Memurlarımızın ek gösterge düzenlemesiyle ilgili çalışmayı tamamladık. Meclisimizin takdirine sunacak duruma geldik. İlk gündeme geldiğinde öğretmenlerimize polislerimize sağlık çalışanlarımızaydı. Ancak sadece bu kesimler için yapılacak artışın adaletsizliğe yol açacağını gördük.

”TÜM MEMURLARIN EK GÖSTERGELERİNDE 600 PUAN ARTIŞ OLACAK”

Bunun için tüm memurlarımızın ek göstergelerinde 600 puanlık göstergeye gitmeyi planladık. 5,3 milyon kamu görevlimizin tamamı yılbaşından itibaren düzenlemeden yararlanacak. Genel müdür yardımcılarının ek göstergeleri 3 bin 600’den 4 bin 400’e, şube müdürü, ilçe müdürü seviyesindeki yöneticilerin 2 bin 200’den 3 bine çıkacak. Yapılan artışlar elbette, halen emekli olan kamu görevlilerinin maaşlarına da yansıtılacaktır.

MEMUR VE EMEKLİ AYLIKLARINDA NE KADARLIK BİR ARTIŞ MEYDANA GELECEK?

Memur ve emekli aylıklarında ciddi artışlar meydana geleceğini belirten Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“En düşük 300 lira ile 1300 lira arasında memur maaşlarında artış meydana gelecek. En önemlisi ise emekli ve emekli ikramiyelerinde ciddi kazanımlar olacak. Emekli ikramiyelerinde 40 bin lira ile 50 bin lira arasından ciddi artışlar göreceğiz.

Örneğin ek göstergesi 3000 olan bir emeklinin maaşında yeni ek gösterge birlikte 1371 liralık bir artış meydana gelecek. Emekli ikramiyesi ise 49 bin lira yükselecek.”

Kudret Uğurlu Eminsoy

Kudret Uğurlu Eminsoy

Emekli Binbaşı İlahiyatçı Öğretmen Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir