İyi ki Varsınız Eren Bülbül ve Ferhat Gedik Sizi Rahmetle Anıyoruz

Eren Bülbül Kimdir?

Eren Bülbül (1 Ocak 2002; Maçka, Trabzon – 11 Ağustos 2017; Maçka, Trabzon), 11 Ağustos 2017’de Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında Türk emniyet güçleri ile PKK üyeleri arasında yaşanan çatışmada PKK’lıların saldırısı sonucu hayatını kaybeden Türk çocuk.

Şehit Edilmesi

Maçka’nın Köprüyanı Mahallesi’ndeki Vazelon Manastırı yakınlarında polis ekipleri ile PKK arasında çıkan çatışmanın ardından, PKK’ya bağlı grup erzak almak amacıyla bölgedeki bir eve girdi. Grubu, girdikleri evden erzak çalarken gören Eren Bülbül durumu jandarma ve polislerden oluşan ekibe haber verdi. Bülbül daha sonra PKK’lıların girdiği evi göstermek için güvenlik güçleriyle birlikte giderken, Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte PKK’lıların saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

 

Eren Bülbül ve Ferhat Gedik gibi daha niceleri bu vatan uğrunda canlarını seve seve verdiler. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Unutulmamalıdır ki bu evlatlarımız gibi daha nice milyonlar bu vatanın bekçileridir. Kimse heves etmesin ve hayal kurmasın. Biz bir ölürüz ama bin diriliriz. Her şey vatan içindir, gerisi ise teferruattır.

Şehit kardeşlerimi minnet ve rahmetle anarken ailesine de bir kez daha baş sağlığı ve sabır diliyorum.

NOT: Eren Bülbül ve Ferhat Gedik hakkında KESİŞME adında bir sinema filmi inşaallah 2021 vizyonunda sahne alacak. Filmde emeği geçen herkese de teşekkür ederim. Sabırla filmi bekliyoruz.

Kudret Uğurlu Eminsoy

Kudret Uğurlu Eminsoy

Emekli Binbaşı İlahiyatçı Öğretmen Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir