İklim Değişimi Kapıyı Çaldı; Suudi Arabistan’da Çöle Kar yağdı

Suudi Arabistan’ın Hail bölgesi yağan karla beyaza büründü. Karda yürüyen develerin şaşkına döndüğü görüntüler izlenme rekorları kırdı.

Suudi Arabistan’ın Hail bölgesi hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesi ile kar yağdı. Hava sıcaklığının eksi 1’e kadar düştüğü bölge beyaz örtüyle kaplandı.

DEVELER KARIN TADINI ÇIKARDI

Bölgedeki turistler kar görmenin heyecanı beyaza bürünen çöle akın ederken, turistler tarafından çekilen çölde karın tadını çıkaran devenin görüntüsü izlenme rekorları kırdı.

Suudi Arabistan'da karla kaplı çölde develerin yürüyüşü izlenme rekorları kırdı

KÜRESEL ISINMANIN ETKİLERİ YAVAŞ YAVAŞ KENDİNİ GÖSTERİYOR

Maalesef insanoğlu Dünyayı ve kendisini yok etmek için elinden gelen tüm çabayı gösterirken Nasreddin Hoca’nın fıkrasındaki gibi bindiği dalı kestiğinin farkında değil. Gelecekteki nesillere temiz ve güvenilir şekilde teslim etmemiz gereken Dünya’yı kirletmek şöyle dursun adeta yok etme yarışına girmiş durumdayız. Bilim insanlarının ısrarla küresel ısınma konusu hakkında uyarmalarına rağmen kayıtsız kalmaya devam ediyoruz. İşte bu uyarıların ilk sinyallerinden bir tanesi daha meydana geldi. Doğa bizi uyarıyor ama KİŞİ KÖRSE GÜNEŞİN SUÇU NE?

Kudret Uğurlu Eminsoy

Kudret Uğurlu Eminsoy

Emekli Binbaşı İlahiyatçı Öğretmen Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir