Rusya’nın Oyunu Boşa Çıktı; Türk Askeri Dağlık Karabağ’a Gidiyor

Yapılan yoğun müzakereler neticesinde Türk askerlerinin de Dağlık Karabağ’a gitmesine karar verildi. Özellikle Azerbaycan’ın ortaya koyduğu net tutum Rusya’ya evet dedirtti. Azerbaycan “Türkiye’siz Barış Olmaz.” diyerek kardeşliğin ötesinde akılcı bir politika izleyerek siyasal bir başarıya imza attı.

Türk askerleri Dağlık Karabağ’a gitmek için hazırlanıyor. Hazırlıklar sürerken Dağlık Karabağ için TBMM’den tezkere alınması çalışmaları da başladı. Tezkerenin çıkmasından sonra Askerlerimiz 1 yıl süreli olarak Dağlık Karabağ’a yerleşecek. Henüz istihbarat nedeniyle nereye konuşlanacağı belirtilmiyor.

Rusya’nın Türk askeri dağlık Karabağ’a girmeyecek açıklamasından sonra biz de endişelerimizi sert bir şekilde dile getirmiştik. Elbette ki Türkiye’siz bir anlaşma asla kabul edilebilir bir uygulama olamazdı ve hak yerini buldu. Türk askerleri de bölgenin Rusya’ya karşı bir sigortası olarak Dağlık Karabağ’a giriyor. Çok şükür, içim rahatladı. Gelecekte olası bir tilkiliğin önüne şimdiden geçilmiş oldu.

Şahsım olarak Rusya’nın oyununa gelmeyen siyaset adamlarımızı tebrik ediyorum. Dağlık Karabağ’a gidecek olan tüm asker ve sivil barış gücü kardeşlerimizi Allah korusun ve görevlerinde muvaffak etsin. Dualarımız sizinle.

Kudret Uğurlu Eminsoy

Kudret Uğurlu Eminsoy

Emekli Binbaşı İlahiyatçı Öğretmen Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir