Suudi Arabistan Aklınca Türkiye’ye Ekonomik Boykot Uyguluyor

Suudi Arabistan Türkiye’ye ekonomik boykot düzenlemiş. Ne alâ ne alâ? Aklınca bize yaptırım uyguluyor. Kim için, ne için? Sahiplerinin emrini yerine getirmekten başka bir şey yapmıyorlar. Ayrıca Suudi Arabistan ve BAE (Birleşik Arap Emirlikleri)’nin son günlerde Amerika ve İsrail ile yaptıkları anlaşmalar da akıllarımızdan çıkmayacak şekilde İslâm tarihinin utanç sayfalarına kazınmıştır. Bir kez daha anlıyoruz ki hainlik bunların kanın da var. Bunlardan ne Müslüman olur ne de dost?!

Ey Suudi Arabistan, aklınca bize ekonomik boykot uygulayarak, bize diz çöktüreceğini mi sanıyorsun? Sizler ve bu çürümüş şeytani aklınız ne kadar da komik. Bilmez misin ben ezelden beri hür yaşadım ve ebede kadar da hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım. Kükremiş sel gibiyim bendimi çiğner aşarım. Yırtarım dağları, enginlere sığmam taşarım.

Bir Türk’ü bir kaç kuruş parayla yola mı getireceksin yani? Senin gibi, şerefsizlerle haince ortaklık yaparak para kazanacağıma, açlıktan şerefimle vatanım için can veririm. Hainler, İslâm dininin münafıkları! Ey Allah’ın gerçek düşmanları! Epirseniz de köpürseniz de boşuna bu çabalarınız. Bizleri uyuyor mu sanıyorsunuz? Hayır, aksine! Bizler uyanık haldeyiz ve gözlerimiz de sizin üzerinizdedir. Müslüman kılığına bürünmüş şeytanlar! Müslüman kardeşiniz dururken, kafirleri tercih ediyorsunuz ha? Edin bakalım! Bu yaptıklarınız ilk değildir. Senin babaların da böyle yapmıştı. Atalarımı İngiliz’e satmıştı. Sen de beni Amerika’ya, İsrail’e satıyorsun demek?! Ancak iyice bil ki ben satılık değilim. Beni satın alacak adam daha anasından doğmadı ve doğmayacak. Sen ancak bu hareketinle kendini satıyorsun da bilmiyorsun.

Türkiye Müslüman bir halktan oluşuyor. Sizler Müslümanlara kapattığınız kapıları Yahudilere açıyorsunuz, Amerika’ya açıyorsunuz. Bu çok kirli bir oyundur. Üzerinize bulaşan bu pisliği nasıl temizleyeceksiniz? Gusul abdesti alsan bile temizlenemez.

Bu uygulamalarınıza hemen son vermenizi tavsiye ediyorum. Bir Müslüman bir Müslüman’a bunu yapmaz. Gerçi senin Müslümanlığın da artık şaibelidir. Kafirlerle yaptığın gizli veya açık anlaşmaların bir gün gelip de sana döneceğini de unutma! Unutma ayıdan post, gavurdan dost olmaz.

Ben de İbrahim’in ateşine su taşıyan güvercin misali, Arap olsun veya olmasın dünyadaki tüm Müslümanları, İslam ülkelerinin ürettiklerini tüketmeye davet ediyorum. Daha düşük kalitede olsa bile her Müslümanı İslâm ülkelerine destek vermeye çağırıyorum. Bunlara inat, el ele verelim ve Türk İslâm birliğini kuralım. Yöneticilerimizden önce, resmi anlaşmaların yapılmasını beklemeden halklar arasında birlik ve beraberliği tesis edelim. En başta da kalbi beraberliği oluşturalım. Ey Hakiki Müslüman kardeşim, bil ki zalimi sevmemek imandandır.

Kudret Uğurlu Eminsoy

Kudret Uğurlu Eminsoy

Emekli Binbaşı İlahiyatçı Öğretmen Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir