Kedilerimiz | Hayvanları Koruyalım | Pamuk Prensesim ve Ben

Pamuk Prensesim arka ayakları sakatlanmıştı. Psikolojisi alt üst olmuştu. Per perişan bir vaziyette ölmek üzereyken Rabbim karşımıza çıkarttı. Biz de O’nun emaneti olarak ona baktık. Şimdi ise dostumuz oldu. Maalesef pek çok hayvan bu şansı yakalayamıyor. Lütfen sizlerde duyarlı olun ve hayvanlara yardımcı olun!

Hem ülkemizde hem dünyada hayvanlara gerçekten büyük eziyetler ediliyor. Onların doğal yaşam alanları, vücutları, psikolojileri tahrip ediliyor. İnsan, bencilliğinden vazgeçmiyor ve dünya sadece insanlara aitmiş gibi yaşıyor. Dünyanın birçok yerinde hayvanlara yapılan eziyet ve işkenceler ceza kanununa değil; kabahat kanununa tabi tutuluyor. Bu da haliyle hayvanlara zarar veren ruh hastalarını caydırmaya yetmiyor çünkü cüzi miktarlarda para cezası alıp kurtuluyorlar. Hayvanlara yapılan eziyetler ceza kanununa işlenmeli ve ağır yaptırımlar uygulanmalı. Çünkü ancak bu şekilde önüne geçilebilir.

Dünya bizim olduğu kadar onların da yuvası Hayvanların doğal yaşam alanları yok ediliyor. Yalnızca kendi rahatımız ve zevk düşkünlüğümüz için yaşıyoruz. Ormanları, kutupları, denizleri mahvediyoruz. Bu bölgelerdeki yaşam çeşitliliğini azaltıyoruz, hayvanların canlarına kastediyoruz ve doğanın dengesini bozuyoruz. Çünkü dünyanın yalnızca bizlere ait olduğunu düşünüyoruz. Böyle de bencil ve kibirliyiz.

Siz Hiç Orman Yakan Hayvan Gördünüz mü? Evet bu soruyu soralım kendimize.  Hiç orman yakan, ağaç kesen bir hayvan gördük mü? Gerçi kunduzlar ağaçları kemirip ev yapıyorlar ama bir kunduz hayatı boyunca en fazla 2 ağaç kemiriyordur. Ya denizleri kirleten bir hayvan görebilir miyiz? Peki zararlı maddelerle ozon tabakasını delen veya kutupları eriten hayvan var mı?

Sevgi Paylaştıkça Artar
Kudret Uğurlu Eminsoy

Kudret Uğurlu Eminsoy

Emekli Binbaşı İlahiyatçı Öğretmen Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir