Suriyeli sığınmacılar Türk Bayrağı’nı indirdi

İslahiye’deki Suriyeli sığınmacılar isyan çıkardı; Kamp girişindeki Türk Bayrağı’nı indirip kendi bayraklarını asan sığınmacılar Türk polislerini de silahlarıyla birlikte rehin aldı

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde Suriyelilerin bulunduğu mülteci kampında isyan çıktı. Sığınmacılar, Türk bayrağını indirip kendi bayraklarını astı. Polislerin silahlarıyla birlikte rehin alındığı olaylar, özel harekat timlerinin havaya ateş açarak kampa girmesiyle bastırıldı.

Toplam 1500 Türkmen’in Lazkiye’den gelip çadır kente yerleştirilmesini protesto eden Suriyeliler, önce yetkilerle tartıştıktan sonra isyan çıkarttı. Yüzlerce Suriyeli, çadır kentte bulunan polisleri rehin alarak silahlarına el koydu.

4 ASKER, 4 SİVİL YARALANDI

İsyanın duyulması üzerine çok sayıda kişi kamp önüne gelerek içeri girmek istedi. Kavga sırasında nizamiye binasının camlarını kıran Suriyeli mülteciler, kamptaki olay yeri inceleme aracı ve bilgisayarlara hasar verdi. Arbedede 4 jandarma eri ile 4 sivil çeşitli yerlerinden yaralandı.

Sığınmacılar, kamp girişindeki bu Türk Bayrağı’nı indirip kendi bayraklarını astılar ama Türk vatandaşları yeniden bayrağı yerine astı

Bunun üzerine Gaziantep ve Nurdağı ilçesinden takviye güvenlik gücü istendi. Kampa gelen özel harekat polisleri havaya ateş ederek içeri girdi. Kampa gelen bazı Türkler de Suriyelilere saldırmak istedi.

Bu arada Suriyeliler kamp girişinde asılı Türk Bayrağı’nı indirerek yerine kendi bayraklarını astı. Ancak, kısa bir süre sonra Türk vatandaşları tarafından indirilip tekrar Türk Bayrağı asıldı.

Allah hepimize akıl fikir versin. Düşmana kalkması gereken eller, ne yazık ki birbirimize kalkıyor. Adamlara kucak açıyorsun, onlar ne yapıyor? Gelip bayrağını indiriyor. Yazıklar olsun. Yuh olsun size, nankörler! Ne güzel demiş atalarımız, “Besle kargayı, oysun gözünü.”

Kudret Uğurlu Eminsoy

Kudret Uğurlu Eminsoy

Emekli Binbaşı İlahiyatçı Öğretmen Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir