İstenmeyen Yerde Çıkan Otomatik Reklamı Silme

Google Adsense Otomatik Reklam kapalıyken, istenmeyen yerde çıkan Otomatik Reklamı silme
Google Adsense kayıt oldunuz. Yeni olduğunuz için sitenize alacağınız reklamları yönetemiyorsunuz. Google Adsense “otomatik reklam” diye bir kolaylık sunmuş. Siz de bunu tercih ettiniz. İyi de yaptınız. Çünkü işler biraz karışık. Ancak öğrenilmeyecek kadar zor da değil.
Evet, işler iyi gidiyor. Otomatik reklamların çalışması için sitenizin sağına soluna bazı kodlar yapıştırıyorsunuz. Sonrasında bir de bakıyorsunuz ki Google reklamları sitenizde sizin istediğiniz şekilde değil. Sitenizin düzenini bozuyor. Şimdi hepsini kapatsanız gelir elde edemeyeceksiniz, kapatmazsanız ziyaretçileriniz memnun olmayacak. Peki, şimdi hangisini seçeceksiniz?
İkisini de yapmayacaksınız. Otomatik reklamları kapatıp, sitenize reklamları manuel (elle) gireceksiniz.
Bu konuda eğitiminizi tamamladınız ve nihayet sitenize reklamları istediğiniz yerlere yerleştirdiniz. Fakat o da ne? Sitenizde istemediğiniz, sizin planlamadığınız otomatik bir reklam çıkmıyor mu? Oysa ki “Otomatik reklamları” kapatmıştınız. İşte bu yazımda sizlere otomatik reklamları kapatmış olmanıza rağmen sitenizde istemediğiniz yerde çıkan otomatik reklamı nasıl kapatacağınızı göstereceğim.
Kardeşim seni teknik detaylarla boğmayacağım. Aşağıdaki işlem sırasını takip edersen inşallah problemin çözülecektir. Otomatik reklam açmayı kapatmayı bildiğini varsayıyorum. Eğer yeniysen bu yazı senin için değil. Google yardım da otomatik reklam eğitim yazılarını bulabilirsin.
1. Google Adsense giriş yap ve otomatik reklamları yeniden aç.
2. Eğer önceden kapatmış olduğun reklam yerleri varsa onları bir bir geri al. Yani kısaca en başa dön.
3. Tüm bunlardan sonra artık reklam yerlerinin üzerinden herhangi bir kapatma işlemi yapmadan tekrar otomatik reklamları kapat.
4. İstenmeyen reklam çıkmıyorsa geçmiş olsun, başardın. Yok hala çıkıyorsa sunucu dosyalarında gizli bir reklam dosyası var demektir.
5. Sunucunun sana sağladığı CPANEL sayfasına gir.
6. Dosya yöneticisi / File Manager dosyasını aç.
7. Burada sitenin ana dosyalarının bulunduğu dosyayı aç. Bu dosya genelde “puplic_html” adındadır.
8. Puplic_html dosyasının içinde “ads.txt” adında bir dosya göreceksin. İşte bu dosyayı SİL.
9. Şimdi sıfırdan yeni bir ads.txt dosyası oluştur ve eski dosyayı sildiğin yere yapıştır.
10. İşte sorun bitti. Geçmiş olsun.

Kudret Uğurlu Eminsoy

Kudret Uğurlu Eminsoy

Emekli Binbaşı İlahiyatçı Öğretmen Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir