Sünnetin Işığında Hakka Davet 40 Konu 40 Hadis

Sünnetin Işığında Hakka Davet
40 Konu 40 Hadis

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla kitabımı yazmaya başlarım. Kovulmuş şeytanın şerrinden de Allahu Subhane ve Teala’ya sığınırım.
Elhamdulillahi rabbil alemin. Essalati vesselamu ala Resuluna Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim. Her ne kadar ve her ne türlü övgü varsa o, muhakkak ki yalnızca Allah’a aittir ve Allah’tan başka asla başka bir ilah yoktur ve kesinlikle Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem O’nun kulu ve elçisidir.
“Niyet hayır, akıbet hayırdır.” diyerek Allah rızası için bu kitabı yazmaya niyet ettim. İnşaallah Allah bitirmeyi nasip eder. İçinde bulunduğumuz zaman dilimi artık Dünya’nın son günlerine iyice yaklaştığımız ahir zaman günleridir. Fitnelerin çoğaldığı ve hatta doruklara tırmandığı bu zamanda Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem’in sünnetlerine göre yaşamak son derece önemli olmuştur. Çünkü artık devir, imanı kurtarma devridir. İman ise ancak Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem’in sünnetlerinin ışığında yaşamakla kurtarılabilir.
Yeni bir şey keşfetmeden, daha önceki değerli hocalarımızın da yaptığı gibi Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem’in sünnetlerini yaymayı bir vazife bildim. Bu nedenle kitabı, kırk hadis geleneğine uygun olarak, özellikle edep ve iman konularındaki hadislerinden oluşturdum. İman zafiyeti yaşanan bu devirde, istedim ki kardeşlerimi, sünnetlerin ışığında Hak yola davet edeyim. Hidayetin Allah’tan olduğuna iman ederim. İnşaallah, bu kitap da Alemlerin Rabbi olan Allah’ın hidayetine vesile olur da belki sıkıntıdaki bazı gönüllere huzur verir. Böylece kitabın adını da Sünnetin ışığında Hakka Davet “Ed Da’vetu ile’l-Hakki fi’n-Nurî’s-Sünneti” koydum.
Sağlıcakla kalın. Sevgi ışığınız, kalbiniz rehberiniz olsun.
Lûtfedip kitabımı okuyor olduğunuzdan dolayı teşekkür ederim. Sevgi ışığınız, kalbiniz rehberiniz olsun. Sevgi ve saygılarımla. Kudret Uğurlu Eminsoy

Sünnetin Işığında Hakka Davet 40 Konu 40 Hadis kitabını PDF olarak okumak için lütfen TIKLAYIN

Kudret Uğurlu Eminsoy

Kudret Uğurlu Eminsoy

Emekli Binbaşı İlahiyatçı Öğretmen Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir