Hakkımda

Dedem Mustafa Pancar ve annemin babası Ahmet Kamburoğlu Silifke’li olup Türkmen’dir. Babam Mehmet Pancar, annem Zehra Hanım ile evlendikten sonra Mersin’e yerleşmiş ve 1975 yılında vefat etmiştir. Annem ise halen hayattadır.

23 AĞUSTOS 1964 yılında Mersin’de Bahçe Mahallesinde dünyaya geldim. İlköğrenimime 1971’de Gazipaşa ilkokulunda başladım. Sonrasında Dumlupınar ortaokuluna gittim. Başarılı öğrencilik hayatının sonunda 1978 yılında İstanbul Kuleli Askeri Lisesini kazandım. Böylece askerlik yaşantım başlamış oldu. 1982 yılında Kara Harp Okulu’na devam ederek 1986 yılında Teğmen rütbesiyle Topçu ve Füze Okuluna gittim. 1 senelik ihtisas eğitimimden sonra kıt’a hayatına atıldım. 2005 yılında Kıdemli Binbaşı olarak emekli oldum. Sonrasında Anadolu üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve sonrasında da Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdim. Ayrıca bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığı Arapça dil okulunda Arapça Dil Kursunu ve bununla beraber Fono Arapça Dil kursunu bitirdim.

Askerlik hayatım boyunca pek çok komutanlıkların yanında karargah subaylığı görevlerini yürüttüm. Uzun süre güneydoğu görevlerinde topçu subayı ve sonrasında komanda olarak faaliyetlerde bulundum. 27 senelik askerlik vazifemi 2005 yılında Kıdemli Binbaşı rütbesinde emekli olarak tamamladım.

Müteakiben özel güvenlik sektöründe çalıştım. İstanbul’da özel güvenlik sektörünün önde gelen firmalarında proje müdürlüğü, operasyon müdürlüğü, genel koordinatörlük, şirket yöneticiliği, genel müdürlük gibi hizmetleri yürüttüm. Değerli şirketlerimin katkılarıyla yurt dışı görevlerine gittim. Türkmenistan’da Uluslararası büyük bir inşaat firmasında İdari İşler ve personel Amirliği görevlerini icra ettim. Bu arada bu işlere paralel olarak Marmara bölgesinde yerel gazete olan Gebze Marmara’da, Mersin yerel gazetelerinden Mersin Tercüman, Mersin Time ve Her gün Türk gazetelerinde köşe yazarı olarak yazılar yazdım.

Nihayet doğduğum yere Mersin’e yerleştim. Burada liselerde öğretmen olarak çalıştım. Bir yandan da İlahiyat ve Arapça okumaya devam ettim. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdim. Halen Mersin’in güzide bir Anadolu Lisesinde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak görev yapmaktayım.

 

Maddi profilimin yanında manevi hayatım çocukluğumda başladı. Dini eğitimlerimi çok değerli abilerim ve hocalarımdan aldım. İlk ciddi manada bağlanışım Abdulhakim Arvasi Hocamın rüyamda oluşan bir zuhuratı sonucu gerçekleşti. O günden sonra Silsile-i Aliyye büyüklerimizin bir aşığı olarak yaşadım. Nerede mübarek bir Allah dostu varsa dizinin dibine oturdum, sohbetlerine katıldım, makamını ziyaret ettim.

Aşk ateşiyle yanmakta olduğum bir gün Cenab-ı Hak karşıma sevgi insanı pek değerli Siyamet Efendi Abimi çıkardı. Beni, aciz olan bu Hakkın kulunu, yıllarca aradığı sevgiliye götürdü. Cenab-ı Hak’kın izniyle Sevgili manevi babam hayatımın vesilesi Kamil Babam lütfederek beni yanına kabul etti. Yıllarca yanlarında hizmet etmekle şereflendim. Manevi hayatıma en son noktayı Kamil Babam koydu.

Siyamet Abim vefat etmiş olup kabri Karacaahmet mezarlığındadır. Kamil Babam da sonrasında vuslata ermiş olup onun da kabri Çengelköy mezarlığındadır. Allahu Teâla hepsinden razı olsun. Onlara layık bir evlat, Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimize layık bir ümmet, Cenab-ı Hak’ka layık bir kul olmak için halen çırpınmaktayım.

Evliyim. 3 çocuğum var. Mersin’de ikamet etmekteyim. İngilizce ve Arapça bilmekteyim. Kara Harp Okulu’nun yanı sıra Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunuyum.

Ancak bunca sene sonra anladım ki en önemli şey, tüm samimiyetimizle Cenab-ı Hak’ka kul olmakmış.

Sevgiyle kalın…

Kudret Uğurlu Eminsoy

Kudret Uğurlu Eminsoy

Emekli Binbaşı İlahiyatçı Öğretmen Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir