Seni Sevmekten Korkuyorum

SENİ SEVMEKTEN KORKUYORUM
Korkularım! Hayır, korkularım yok. Sadece tek bir korkum var. O da seni sevmek. Seni sana layık bir şekilde sevememekten korkuyorum. O güzel cemalini seyrederken içimden, aşkın tüm benliğimi sarıyor ve her zerrem korkudan titriyor. İsyandan, nisyandan başka ben, sevgini hak edecek ne yaptım? Deniz gözlerin mavi, orman gözlerin yeşil, renklerin her birisinde gözlerin saklı, bana deli diyenler belki de haklı. Çünkü nereye baksam, neye baksam, gördüğüm gökkuşağı gözlerinde, sana mahkum gönlümün, her an doğduğunu ve öldüğünü görüyorum. Hayat için ölüp ve her ölümle yeniden doğuyorum.
Sana aşkım demekten korkuyorum. Sana bakmak aynanın karşısında olmak gibi güzel bir rüya. Fakat hangi tarafın rüyasındayım? Bilmiyorum. Ben mi sana bakıyorum yoksa sen mi bana? Ne bakışlarından kaçabiliyorum, ne de kendimden. Aşkım, günahım oldu. Affet beni! Seni aşkın ötesinde sevemediğim için bağışla beni! Ey sevgili, bana sevmeyi öğret! Seni nasıl seveceğimi göster! Gözlerim açık seyrederken alemde seni, aşk denilen şeyin utancıyla, günahımdan kaçıp, beynimin karanlık bir köşesine çekiliyorum.
Rahimden rahime bir gezginim. Rahmetin karşısında günahım var demekten korkuyorum. Bidayetim senden, nihayetim sana, Rahman pınarından kana kana, içmek için ver demeye korkuyorum. Bedenim Dünyaya esir, ben ise sana, maddeden öte, manadan beri, her ikisinde cem olmuşum öteden beri, mahkumuyum her iki alemin. Biri benden gayrı, biri benden içeri. Hangisi hangisinde Ey alemlerin Rabbi? Ben mi alemdeyim yoksa alem mi bende? Ben de vazgeçtim ikiden, sığındım birin en kuytu köşesine, seni layık olduğun gibi sevebilmek için, sana yalvarıyorum.

Kudret Uğurlu Eminsoy

Kudret Uğurlu Eminsoy

Emekli Binbaşı İlahiyatçı Öğretmen Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir