Kâmil Nasihatler

Kâmil Nasihatler kitabı İslâm Ahlakı temelli güzide nasihatleri içermekte ve ilahi aşkı arayan bir adamın, bu yoldaki iç duygularını dile getirmektedir. Allah aşkı ile çırpınan gönüllere bir örnek teşkil edebilecek bu kitapta, şiir ve nesir beraber kullanılmış ve ayet ve hadislerle de süslenerek bereketlenmiştir.
Dünya peşinde koşan, duru bir âdem idim, ol Kâmil’in elinde, içi boş kabuğa döndüm.
Hasret ateşinde yanan, kuru bir odun idim, İbrahim havuzunda yüzen, balığa döndüm.
Yazar Kudret Uğurlu Eminsoy hakkında detaylı bilgilere “Hakkımda” linkinden ulaşabilirsiniz. Kamil nasihatler sizi cezbedecek ve elinizden bırakamayacaksınız. Bir rehber kitap niteliğinde hazırlanmış “Kâmil Nasihatler” kitabına sık sık bakmak ve okumak isteyeceksiniz. Takip kolaylığı olması açısından kısa kısa maddelenmiş nasihatlerden meydana gelmiştir.
Kitabımızı sitemiz üzerinden PDF FORMATINDA okuyabilirsiniz. Lütfen telif hakları nedeniyle ticari maksatla çoğaltmayınız ve dağıtımını yapmayınız.
Kâmil Nasihatler PDF formatında okumak için lütfen TIKLAYIN!


Bülbül şevk ile gülüne düştü. Bahar geldi, kış taşraya göçtü. Uyanan filizime, damarıma selam. Işığın Kudreti, mükevvenatın her zerresinde adın yazıyor. Rabbime selam.
Gönül gözümün uğurlu canı, hayatımın kudreti, kurban olurum da o sıratın üzerine şehir kurarsın. Şükür ve hamdım seni yaratanadır. “Çırak girdim pervaneye. Kor ateş oldum kavruldum. Yanıp söndüm ben işte” diyor Hoca Ahmet Yesevi Divan-ı Hikmetinde. Aşk da utanma yoktur. Benim indimde sizin yerinizi kimse hayal bile edemez. Gönlümün sultanı, özümün canı, tarikatla 500 yılda alacağın yolu, aşk bir lahzada aldırır. Sen yüreğini lisan-ı hali anlamaya aç da aşkın söyleyemediğini dinle.
Aşk imiş her ne varsa âlemde, ilim anca kıylü kaal (dedikodu) imiş. Tabii akılda onun mahsulü. Bizim mecliste yüz bulamayınca çıktı gitti. Benim gözümün nuru, canımın aziz Kudreti, şimdi gül. Gül de sevineyim. Şüphe içinde o sessizlikte irkiliyor musun?  Bu yol zordur. Sindirmesi, dayanması ve şartlanmalardan kurtulması zordur. Ne yapalım? Gerçi sözlerim aydınlatıcıdır ama ruhumdaki ifade edilemeyen, kudretimin gücündeki aşka bak. Kim kimi avladı acaba? Hasretiniz canımı yakıyor.

Kudret Uğurlu Eminsoy

Kudret Uğurlu Eminsoy

Emekli Binbaşı İlahiyatçı Öğretmen Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir