Risale-i Alâk

“Kuranı okumak, onu anlamakla; Onu anlamaksa onu yaşamakla olur. Eğer Kuranla yaşarsan, etten kemikten bir mushaf olursun; bu yolda sabreder istikamet bulursan, Allah’a kul olan bir furkan olursun.”

رسالة في الآيات الخمسة الأولى من سورة العلق

Risale fi ayatil hamsetil ula min suretil alak Risale-i Alâk

Risale-i Alak kitabı ilk inen Alak Suresinin ilk 5 ayetinin tefsirini içermektedir. Resimlerle, ilmi açıklamalarla ilk inen 5 ayet analiz ediliyor. Yazar Kudret Uğurlu Eminsoy tarihi bilgilerle de açıklamalarını destekliyor. İlk insanın yaratılışı, Kur’an’da geçen yaratmak fiillerinin manaları ve açıklamaları da dikkat çekici özelliklerinden. Okumanızı tavsiye ederim. Düşündürüyor. Zaten en iyi yapmamız gereken de bu değil mi? Düşünmek.
Yazar Kudret Uğurlu Eminsoy hakkında detaylı bilgilere “Hakkımda” linkinden ulaşabilirsiniz. Risale-i Alak sizi cezbedecek ve elinizden bırakamayacaksınız. Bir rehber kitap niteliğinde hazırlanmış “Alâk Risalesi” Alak Suresinin ilk 5 ayetinin tefsirini kapsamaktadır.
Kitabımızı sitemiz üzerinden PDF FORMATINDA okuyabilirsiniz. Lütfen telif hakları nedeniyle ticari maksatla çoğaltmayınız ve dağıtımını yapmayınız.
Alak Risalesi PDF formatında okumak için lütfen TIKLAYIN!

Yol uzun, yol onun, yola isim koydular “Tarikat-ı Muhammedi”
Yol çetin, yol sırlı, sırra isim koydular, “Aşk-ı Muhammedi”

Kudret Uğurlu Eminsoy

Kudret Uğurlu Eminsoy

Emekli Binbaşı İlahiyatçı Öğretmen Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir